Studenci medycyny na zawodach w symulacji medycznej w Katowicach 0:58

OCENA:
Publikacja: 19.05.2017, Autor: X-NEWS, katowice, ratownictwo medyczne, zawody
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Kraj produkcji: Polska

Katowice. W Katowicach odbyły się zawody w symulacji medycznej. W rolę lekarzy wcielili się studenci medycyny z całej Polski. O zwycięstwo walczyli w niezwykle trudnych konkurencjach. Zawodnicy musieli popisać się wiedzą z medycyny ratunkowej, a przede wszystkim ocalić ofiary zbiorowej katastrofy. O szczegółach dowiedzieli się dopiero w dniu zawodów. - To zadanie jest dość trudne, nawet dla prawdziwych zespołów ratownictwa medycznego - przyznał Adam Ubych z Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Zwycięska drużyna będzie reprezentować Polskę w Paryżu podczas zawodów ogólnoświatowych. - To doświadczenie, którego nie zdobędziemy nigdzie indziej. Na zajęciach tego nie ma - zauważył jeden ze studentów ŚUM Paweł Jaworski.

0
Komentarze
Najnowsze z se.pl
Burze i deszcze nawiedzą dziś Polskę! Po ciepłej, a miejscami nawet upalnej sobocie trzeba się spodziewać załamania pogody. Na deszcze ... CZYTAJ DALEJ
22 lipca 2017 13:20:31
W nocy z czwartku na sobotę na greckiej wyspie Kos doszło do potężnego trzęsienia ziemi! Silne wstrząsy odczuli turyści, którzy ... CZYTAJ DALEJ
22 lipca 2017 12:06:37
Prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński w sobotę rano gościł w programie III Polskiego Radia. Przyznał, że prezydent Andrzej Duda zauważył pewne ... CZYTAJ DALEJ
22 lipca 2017 12:02:03
Ten mały chłopiec to prawdziwy bohater! Gdy jego mama zasłabła, chłopiec ruszył w poszukiwaniu pomocy. Wyszedł z domu wraz z ... CZYTAJ DALEJ
22 lipca 2017 11:31:09
WIADOMOŚCI
 „Powstanie kasta stojących ponad prawem. To politycy PiS"

„Powstanie kasta stojących ponad prawem. To politycy PiS" 8:46

21 lipca 2017 23:25:02

„Biało-czarne” – 21.07.2017 r. – Te zmiany mają na celu tylko i wyłącznie wymianę kadrową, tylko położenia łapy przez PiS na wymiarze sprawiedliwości. Jeżeli się remontuje dom, to nie remontuje się go przy pomocy dynamitu. Tak samo nie...

3
WIADOMOŚCI
 Trzęsienie ziemi na wyspie Kos.  Dramatyczna relacja Polki

Trzęsienie ziemi na wyspie Kos. Dramatyczna relacja Polki 8:46

21 lipca 2017 23:23:51

Co najmniej dwie osoby zmarły, a ponad sto zostało rannych wskutek nocnego trzęsienia ziemi w rejonie greckiej wyspy Kos. Amerykańska służba geologiczna USGS oceniła magnitudę wstrząsów o sile 6,7.

0
WIADOMOŚCI
The World Games – czyli tzw. sporty dziwne

The World Games – czyli tzw. sporty dziwne 8:46

21 lipca 2017 19:50:20

Tych dyscyplin próżno szukać na igrzyskach olimpijskich – choć ich reprezentanci bardzo by tego chcieli. Ale skoro się nie da to organizują własne igrzyska. Tak potężnej imprezy Wrocław jeszcze nie miał. Uczestnicy sami mówią, że The...

0
WIADOMOŚCI
Blisko tragedii. Zawalił się balkon z kolonistami!

Blisko tragedii. Zawalił się balkon z kolonistami! 8:46

21 lipca 2017 19:47:58

Groźny wypadek miał miejsce w czwartek ok. godz. 19.00 w ośrodku kolonijnym w Międzyzdrojach w Zachodniopomorskiem. Sześcioro dzieci zostało poszkodowanych po tym, jak zawaliła się drewniana konstrukcja balkonu.

0
WIADOMOŚCI
 Nie żyje charyzmatyczny frontman Linkin Park

Nie żyje charyzmatyczny frontman Linkin Park 8:46

21 lipca 2017 19:15:36

41-letni Chester Bennington został znaleziony martwy w swoim domu w Los Angeles. Wokalista Linkin Park zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków.

0
Funkcjonalność playlisty

Funkcjonalność playlisty jest dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników.